Medlemmer

Godkendte
Kim Oechsle
Hypnotiseret.dk
8250
Egå
Telefon virksomhed: 25522245
Beskrivelse:

Smerter, fobier, angst og stress, røgfrihed, søvnproblemer, selvheling.
Oplever du manglende kontrol over følelser, krop (smerter) eller dine reaktioner?
Det er en form for negativ selvhypnose - derfor er hypnose ofte velegnet til at "afhypnotisere" sig selv og få det bedre.
Jeg anvender hypnose, NLP og psykologi. Mit primære mål er at hjælpe med dit problem her og nu. Derudover giver jeg dig praktiske værktøjer med hjem som kan anvendes til at finde RO og være bedre rustet fremover.

e-mail virksomhed: kim@hypnotiseret.dk
Godkendte
Eddi Hansen
Henne Hypnose
6840
Oksbøl
Telefon virksomhed: 91155703
Beskrivelse:

Hos Henne hypnose tilbyder vi hypnose og hypnoterapi

På vores hjemmeside kan du læse mere om hvad vi i, gennem hypnoterapi kan hjælpe dig med

Hypnotisør Eddi Hansen er uddannet hos Hypnoseterapeut skolen, og behandlingen er certificeret hos I.A.C.T, som er en anerkendt international sammenslutning af rådgivere og terapeuter.

Henne hypnose kan kontaktes per mail :
hennehypnose@gmail.com, eller per telefon: 91155703
www.hennehypnose.dk

e-mail virksomhed: hennehypnose@gmail.com
Godkendte
Signe Lohmann Skjernaa
Skjernaa Hypnose
2450
København
Telefon virksomhed: 22428990
Godkendte
Tulle Hyllested
Anotherway
3540
Lynge
Telefon virksomhed: 27766060
e-mail virksomhed: tulle@anotherway.dk
Godkendte
Nicole Hertz
Nicole Hertz
6200
Åbenrå
Telefon virksomhed: 22363669
e-mail virksomhed: Nhertz@hotmail.com
Godkendte
Kirsten Spøer
Godkendte
marianne kjær
Livsperlen
8700
Horsens
Telefon virksomhed: 22898012
e-mail virksomhed: livsperlen@yahoo.dk
Godkendte
Anita Olsen
HYPNOSEN
5000
Odense C
Telefon virksomhed: +45 40273656
Beskrivelse:

En grundlæggende holdning, i både mit privatliv og mit arbejdsliv, har været troen på, og overbevisningen om, at vi hele tiden kan udvikle os og skabe bedre muligheder, for at være tilstede i vores egen tilværelse.
At forvandling er muligt med handling.
Med Hypnoterapi understøttes det i praksis

e-mail virksomhed: anita@hypnosen.nu
Godkendte
Torben Ahrensberg
TankeCenter
8400
Ebeltoft
Telefon virksomhed: 29936309
e-mail virksomhed: torben@tankecenter.dk
Hop til side:
3 4 5 6 7