Medlemmer

Godkendte
Sussi Dissing Rasmussen
zonehuset
8781
Stenderup
Telefon virksomhed: 52246470
e-mail virksomhed: sussi@zonehuset.dk
Godkendte
Tina Nilsson
Hypnoterapi By Tina Nilsson
9000
Aalborg
Telefon virksomhed: 29438620
Beskrivelse:

Hej mit navn er Tina Nilsson.
Jeg er NGH certificeret hypnoterapeut & hypnotisør.
Jeg er har desuden dygtiggjort mig inden for neuropsykologi (PD), Bachelor
Pædagogik. Neuropædagogik/Kommunikation, Rådgivning, Vejledning og
NLP.
Med mere end 50 års livserfaring har jeg en bred vifte af kurser/efteruddannelser, og erfaringer med mig. Jeg har fundet ud af, at jo mere jeg ved, jo mere
ved jeg, at jeg ikke ved. Derfor er jeg hele tiden opsøgende ift. ny viden og
indsigt.

e-mail virksomhed: Kontakt@tinanilsson.dk - Tinanilsson@stofanet.dk
Godkendte
Tina Sara Gielsgaard Kristensen
Supervision & Udvikling ved Tina
2610
Rødovre
Telefon virksomhed: 60668462
Godkendte
Tove Vejlgaard Schørring
Hypnosestien
2960
Rungsted
Telefon virksomhed: 23604447
e-mail virksomhed: tove@hypnosestien.dk
Godkendte
Lone Randers
Rødekro zoneterapi og hypnose
6230
Rødekro
Telefon virksomhed: 40324042
e-mail virksomhed: lone@zlr.dk
Godkendte
Frank S. Kristensen
Mentalius/Hypnose-eksperten
4230
Skælskør
Telefon virksomhed: 22723354
e-mail virksomhed: frank@mentalius.dk
Godkendte
Torben Ahrensberg
TankeCenter
8400
Ebeltoft
Telefon virksomhed: 29936309
e-mail virksomhed: torben@tankecenter.dk
Godkendte
Simon Vester Christensen
Vesterhypnose
4040
Jyllinge
Telefon virksomhed: 22213781
Beskrivelse:

Musiker, socialrådgiver, astronom, skuespiller og hypnotisør.

Godkendte
Betina Manniche
Ro-hypnose
4000
Roskilde
Telefon virksomhed: 21180079
e-mail virksomhed: Be10manniche@hotmail.com
Godkendte
Peter Skat Andersen
Terapi og Hypnose
2650
Hvidovre
Telefon virksomhed: 21579177
e-mail virksomhed: petersa@c.dk
Hop til side:
1 2 3 4 5